חנות התכשיטים הראשונה בבורסה המוכרת יהלומי מעבדה משלוחים חינם לכל רחבי הארץ עד בית הלקוח תשלום מאובטח בכרטיס אשראי בתקנים המחמירים ביותר
חיפוש

מעבר ליהלומי מעבדה: הדרך הבר קיימא לתהילת היהלומים

מעבר ליהלומי מעבדה - הדרך הבר קיימא לתהילת היהלומים
דניאל מנשרוב
דניאל מנשרוב

יהלומן, תכשיטן ובעלים, אני דור שני לתכשיטנים בארץ עם מעל 30 שנות ניסיון בתחום. בוגר GIA כדי לתת לכם את כל המידע והנסיון בעת רכישת תכשיט.

כל הפוסטים
דניאל מנשרוב
דניאל מנשרוב

יהלומן, תכשיטן ובעלים, אני דור שני לתכשיטנים בארץ עם מעל 30 שנות ניסיון בתחום. בוגר GIA כדי לתת לכם את כל המידע והנסיון בעת רכישת תכשיט.

כל הפוסטים

אחרי שנים שבהן היהלום הוא סמל ליוקרה, רומנטיקה ואהבה, הגיע הזמן להביט בו בעיניים חדשות. מעבר ליהלומי מעבדה מציעה אלטרנטיבה ירוקה ובר קיימא ליהלומים הטבעיים, והם פועלים לשנות את תפיסת היהלומים בעידן המודרני.

ההבנה הגדולה מאחורי יהלומי המעבדה

בשנים האחרונות, יהלומי מעבדה זכו להתפרצות מרשימה בעולם היהלומנות. הם מיוצרים במעבדה בתהליך שמדמה את התהליך הטבעי, אך בצורה מהירה ואפקטיבית יותר. התוצאה? יהלומים איכותיים, יפים, והכי חשוב – אחראיים אקולוגית.

הייחודיות של יהלומי המעבדה: השלב הבא בעולם היהלומים

המשבר האקולוגי העולמי הוא לא רק חדשות כותרת בחדשות הערב, אלא בעיקר תוצאה של שנים של פעולות בני אדם שהשפיעו על הכדור הארצי שלנו. בין השאר, גם כריית היהלומים הטבעיים הייתה חלק מהתוצאה הזו. הפערים הגאולוגיים, ההרס האקולוגי והבילוי המרשם של מקורות מים הם רק חלק מהנזקים הסביבתיים שכריית היהלומים גרמה.

לעומת זאת, יהלומי המעבדה מציעים לנו את ההזדמנות להתקדם לעתיד יותר בר קיימא. אילו היהלומים הטבעיים מגיעים לנו לאחר תהליך ארוך, מעולה בעלויות ובהשפעה סביבתית רבה, יהלומי המעבדה מיוצרים בתהליך מבוקר ומקורר המכביר את ההתמדדות עם המשבר האקולוגי.

אבל מעבר להיבט האקולוגי, יהלומי המעבדה הם גם ייחודיים בעצמם. הם נוצרים בתהליך מדעי מתוך חומרי הגלם הטהורים ביותר, מה שמבטיח יהלום באיכות מעולה, ברק מרהיב וחיתוך מושלם. הם מספקים את אותו היופי המרהיב של היהלום הטבעי, אך באופן שמכבד את הסביבה ואת העתיד של כדור הארץ.

האם יהלומי המעבדה הם באמת "היהלום הירוק"?

"יהלומים ירוקים" הם המינון החדש לתהילת היהלומים האחראית והמודעת לסביבה. בזמנים שבהם כל תחום בחברה מחפש את הדרכים להפחית את הפגיעה בכדור הארץ, התעשייה היהלומית איננה יכולה להשאר מאחור. יהלומי המעבדה הם בדיוק התשובה לזה. הם נוצרים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, שאינן דורשות כרייה עמוקה או הפרת הגיאולוגיה של האדמה, ובכך מונעות פגיעה במקורות המים ובמגוון הביולוגי. כאשר משווים את התהליכים, ניכר כי יהלומי המעבדה מספקים אלטרנטיבה ירוקה ואחראית. אילו כריית היהלומים הטבעיים יכולה לגרום להשמדת מקומות מגורים, זיהום אוויר ומים ואפילו פגיעה בקהילות המקומיות, יהלומי המעבדה מתהדרים בפוטנציאל להיות הבחירה הטובה והמתחדשת בשוק היהלומים.

איכות, מחיר ואחריות סביבתית

לא רק שיהלומי המעבדה הם בחירה ירוקה, הם גם בחירה איכותית וזולה יותר בהשוואה ליהלומים הטבעיים. כשאתה רוכש יהלום מהמעבדה, אתה יכול להיות בטוח שהקנייה שלך היא אחראית ושהיהלום שבידיך הוא מהאיכות הגבוהה ביותר.

הסקרנות החדשה בתחום היהלומנות

לא יתכן שיהלומי המעבדה יחליפו לחלוטין את היהלומים הטבעיים, אך הם בהחלט פותחים דרך חדשה ובר קיימא בתחום היהלומנות. הם מציעים אופציה שמודעת לסביבה, איכותית ובמחיר משתלם לצרכנים המחפשים את המצטיין בשני העולמות.

לסיום, יהלומי המעבדה הם לא רק הבחירה הירוקה, אלא גם הבחירה האיכותית. הם מייצגים את הדרך החדשה שבה אנו רואים את העולם, והם מצביעים על העתיד הבהיר של היהלומנות. בזמן שהעולם מתמודד עם אתגרים אקולוגיים, אנו, כצרכנים, יכולים לבחור לתמוך בגישה ירוקה ואחראית. במקום לוותר על הברק והיופי של היהלום, אפשר לבחור באלטרנטיבה המכבדת את הסביבה – יהלום מעבדה.

בחר באחריות, בחר באיכות – בחר באקו יהלומים

כשאתם בוחרים בתכשיט מאקו יהלומים, אתם לא רק מביאים יופי לחייכם, אתם גם מקדמים את המהפכה הירוקה בתחום היהלומנות. הזמינו כבר היום את התכשיט המושלם עבורכם או לאהוביכם, ותהיו חלק מהשינוי החיובי בעולם היהלומים.

תוכן עניינים
תוכן עניינים
כתבות לעשויות לענין אותך
שאלות ותשובות

כפי שהיית מצפה, יהלומי מעבדה עולים פחות משמעותית מיהלומים טבעיים. הסיבה לכך היא שאנו תלויים באמא טבע כדי ליצור יהלומים טבעיים, היצע היהלומים הטבעי מוגבל, בשל מיליארדי השנים שלוקח לטבע ליצור יהלום. בעוד שאנו מייצרים את יהלומי המעבדה שלנו. יהלומי מעבדה באיכות גבוהה הם חדשים למדי. לכן, מחירי יהלומי המעבדה השתנו מעט בשנים האחרונות. נכון לעכשיו, בהשוואה בין יהלומי מעבדה לעומת יהלומים טבעיים בגודל, חיתוך, צבע ובהירות דומים, יהלום מעבדה הוא כ-30-50% ממחירו של יהלום טבעי. 

יהלומי מעבדה,  שונים מיהלומים טבעיים בכך שהם נוצרים באופן מלאכותי – מעשה ידי אדם במעבדה, במקום מיוצרים באופן טבעי באדמה, כמו יהלומים רגילים.

בעיקרון, זה ההבדל היחיד. יהלומי מעבדה נראים ומרגישים בדיוק כמו יהלומים טבעיים. הם זמינים בכל מיני צורות וגדלים, ואם תבחנו מקרוב יהלום מעבדה ויהלום טבעי, זה יהיה כמעט בלתי אפשרי להבחין בהבדל. יש להם אפילו מבנים כימיים כמעט זהים.

אין הבדל ניכר בין השניים. אפילו גמולוג מקצועי יזדקק לציוד מיוחד כדי לדעת. בעזרת הגדלה, איש מקצוע יוכל לזהות ניגודים קטנים בתכלילים של יהלומים שגדלו במעבדה לעומת יהלומים שנוצרו באופן טבעי.

אין הבדל במראה בין יהלומי מעבדה באיכות גבוהה לעומת יהלומים טבעיים. גם יהלומים טבעיים וגם יהלומים במעבדה יכולים להיות חסרי צבע או כמעט חסרי צבע. גם יהלומי מעבדה וגם יהלומים טבעיים מגיעים בכל הצורות הסטנדרטיות כמו עגול, אליפסה, אגס, אמרלד ועוד הניצוץ והברק של יהלומי מעבדה ויהלומים טבעיים זהים. אבנים באיכות גבוהה זהות במראה. 

הדרך הטובה ביותר להבחין בהבדל היא לבדוק את ההסמכה של היהלום. תכשיטנים חייבים להצהיר אם יהלום נוצר באופן טבעי או סינתטי, כך שכל עוד אתה קונה בחנות מוכרת, תמיד יהיה לך מידע זה זמין. 

תעודות יהלומים, או דוחות דירוג, מונפקות על ידי מעבדות גמולוגיות מוסמכות, כגון המכון הגמולוגי של אמריקה (GIA) . תעודות היהלומים מכילות מידע וציונים עבור כל אחד ממאפייני היהלומים על בסיס 4Cs – משקל קראט, צבע, ניקיון ואיכות חיתוך. לדירוג הסופי של יהלום יש השפעה גדולה על מחירו.

אם אתם שוקלים לרכוש יהלום, עליכם לקבל ולבדוק את הסמכת המעבדה שלו. דו"ח מעבדה או תעודה אלה יונפקו על ידי גורם מדרג ומתארים אלמנטים שונים של היהלום, כגון צבע , ניקיון , אורך ורוחב. אנשי מקצוע מיומנים מעריכים, בודקים ומודדים את היהלומים באמצעות כלים מקצועיים, כגון מיקרוסקופ.

וודאו שאתם רוכשים יהלום עם תעודה מגורם דירוג בעל מוניטין רב – בדקו את היהלום מקרוב לפני הרכישה.

ישנן שתי שיטות עיקריות לייצור יהלומים שגודלו במעבדה: 

שיטת HPHT היא השיטה המקורית ליצירת  יהלומים שגדלו במעבדה . במהלך HPHT, יהלומים מיוצרים במעבדה על ידי שכפול של תנאי הלחץ הגבוה והטמפרטורה הגבוהה היוצרים יהלומים מתחת לאדמה בכדור הארץ. כדי לגדל יהלום HPHT, מניחים זרע יהלום קטן (יהלום זעיר מאוד) בפחמן, היסוד שממנו עשויים היהלומים. זרע היהלום חשוף לחום ולחץ קיצוניים, ומשכפל את האופן שבו יהלומים גדלים באופן טבעי מתחת לאדמה על ידי כדור הארץ.

כדי לגדל יהלום HPHT, מניחים זרע יהלום קטן (יהלום זעיר מאוד) בפחמן, היסוד שממנו עשויים היהלומים. זרע היהלום חשוף לחום ולחץ קיצוניים, ומשכפל את האופן שבו יהלומים גדלים באופן טבעי מתחת לאדמה על ידי כדור הארץ.

שיטת ה-CVD מחקה את האופן שבו יהלומים נוצרים בענני גז בין-כוכביים. שיטת CVD משתמשת בפחות לחץ משיטת HPHT וכן מכונות קטנות יותר. 

שיטת CVD ממקמת זרע יהלום בתא ואקום. תא זה מתמלא בגזים עשירים בפחמן ומחומם לכמעט 1500 מעלות פרנהייט. הגז הופך לפלסמה מהטמפרטורות הגבוהות ביותר הללו, מה שגורם לשחרור חתיכות פחמן. חתיכות פחמן אלו הופכות לשכבות על זרע היהלום, אשר מגדל את היהלום. 

המבצעים של EcoDiamonds

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו כדי להיות הראשונים שמקבלים עדכונים ומבצעים של עד 50% על כל התכשיטים בחנות האינטרנטית שלנו.

הירשמו עכשיו בטופס כאן למטה ואתם בפנים!

הצטרפות למשפחת
אקו דיימונדס

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו כדי להיות הראשונים שמקבלים עדכונים ומבצעים של עד 50% על כל התכשיטים בחנות האינטרנטית שלנו.

הירשמו עכשיו בטופס כאן ואתם בפנים!