חנות התכשיטים הראשונה בבורסה המוכרת יהלומי מעבדה משלוחים חינם לכל רחבי הארץ עד בית הלקוח תשלום מאובטח בכרטיס אשראי בתקנים המחמירים ביותר
חיפוש

היהלום הגדול בעולם

היהלום הגדול בעולם
דניאל מנשרוב
דניאל מנשרוב

יהלומן, תכשיטן ובעלים, אני דור שני לתכשיטנים בארץ עם מעל 30 שנות ניסיון בתחום. בוגר GIA כדי לתת לכם את כל המידע והנסיון בעת רכישת תכשיט.

כל הפוסטים
דניאל מנשרוב
דניאל מנשרוב

יהלומן, תכשיטן ובעלים, אני דור שני לתכשיטנים בארץ עם מעל 30 שנות ניסיון בתחום. בוגר GIA כדי לתת לכם את כל המידע והנסיון בעת רכישת תכשיט.

כל הפוסטים

בשנים האחרונות התגלו לא פחות מארבעה יהלומים מהגדולים ביותר שנראו עד כה בעולם. לפני כן היהלומים המפורסמים ביותר היו אלה המעטרים את תכשיטי הכתר הבריטיים, אבל  בשנים האחרונות בזכות טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת, איתור יהלומים גדולים, כבר לא ארוע חריג ונדיר. היהלומים הגדולים ביותר שנמצאו מוערכים בשווי  של מיליוני דולרים. בואו לקרוא עוד היהלום הגדול בעולם.

האם זה גם אומר בהכרח שאלה היהלומים הטובים ביותר?  חלק מהם לפחות גם נבחנו ונמצא כי הם באיכות טובה , הם נחשבים ליהלומים היקרים ביותר בהשוואה לאחרים, אבל על פי מומחים, הם לא בהכרח היהלומים הטובים ביותר בעולם.

 יהלום קולינאן THE CULLINAN DIAMOND

ב-1895 התגלה היהלום הגדול הראשון בעולם ,היהלום השחור שנקרא סרג'יו עולה על יהלום קולינאן  מבחינת משקל הקראט. היהלום השחור הנדיר והיפה נמצא בברזיל, בשנת 1893 ומשקלו 3167 קראט בסך הכל.

 אלא שכיום הוא כלל לא נחשב כיהלום הגדול בעולם מכיוון שאיכותו  לא מספיקה, צריך לזכור שיהלום הוא החומר הקשה והאיכותי בעולם ולא רק המשקל והגודל נלקחים בחשבון, לכן היהלום שנחשב לגדול והמפורסם בעולם, נקרא יהלום קולינאן,  הוא התגלה בדרום אפריקה במהלך כרייה  ולכן הוא נקרא על שם בעל המכרה, תומאס קולינאן, היהלום העצום מוערך כ 3,106 קראט .

היהלום הגדול CULLINAN נמצא לגמרי במקרה ותחילה בשל גודלו, לא חשבו בכלל שהוא יהלום, אבל הפועלים קראו למפקח שנדהם לגלות את הממצא העצום .

הרבה יהלומים מפורסמים יצאו לפני כן מאותו מכרה ממש, כולל יהלום של  240 קראט או  599 קראט שנחשבים ליהלומים עצומים , אבל שום דבר לא הכין אותם אל גודלו העצום של היהלום הזה. לפניו היהלום הגדול ביותר שיצא מהמכרה היה יהלום גולדן יובל במשקל 755.50 קראט .

היהלום הענקי CULLINAN שנמצא בשנת 1905 נשלח מדרום אפריקה אל מלך אנגליה כמחווה לנאמנות.  לפני כן הוא נחתך באמסטרדם , חתכו אותו לעשרה והם שיבצו  את תכשיטי הכתר של אנגליה , כיום תוכלו לראות את היהלומים הללו שנחשבו לגדולים בעולם בתצוגה במצודה של לונדון. האבן הגדולה ביותר שנחצבה  מתוך היהלום העצום בגודלו שוקלת 530.40 קראט .

היהלום השני בגודלו שחתכו מהגלם הינו כ- 317.40 קראט .

אבל היהלומים שנחתכו לא רק עיתרו את תכשיטי הכתר, אלא שימשו גםבמשך שנים רבות גם את המלכה אליזבת שנפטרה לאחרונה, היא קיבלה את  היהלומים השלישי והרביעי בגודלו , שניהם עיטרו סיכה שהיא נהגה לענוד באירועים חשובים, בתחילה היהלומים האלה היו מספר שנים באמסטרדם הם ניתנו לחברה שביצעה את חיתוך היהלומים כמתנה וכתשלום תמורת החיתוך, אבל אז  דרום אפריקה החליטו לקנות גם אותם ולהעניק אותם במתנה למלכה מרי,  והיא העניקה אותה לנכדה הקטנה שלימים הפכה בעצמה למלכת אנגליה, הלוא היא  המלכה אליזבת.

יהלום Cullinan אינו עוד סתם יהלום גדול, אלא הוא ייחודי בעל צבע וניקיון שעוד לא נראו כמותו  , מה שהופך אותו ליהלום נדיר.

 בזכות נדירותו, ה-Cullinan נחשב ליהלום היקר בעולם, שני היהלומים שווים יחד ככל הנראה כ-ל-2 מיליארד דולר,  אבל אף אחד לא יציע עליו תמורה מכיוון שאנגליה לעולם לא תמכור אותו.

אבן חן שטרם ניתן לה שם, 1,758 קראט אותרה במכרה-KAROWE בבוצואנה

1,758 CARAT ROUGH FROM KAROWE IN BOTSWANA

יהלום שהתגלה ממש לאחרונה בשנת 2019 במכרה Karowe בבוצואנה נחשב כיום לשני בגודלו בעולם , לאבן החן עדיין אין שם רשמי, אבל היא שוקלת  1,758 , נראה שמדובר ביהלום שרק חלק ממנו איכותי ושקוף מספיק כדי שיחתכו מהגלם חלקים  .

אבל איתור אבן החן במכרה Karowe במשקל 1,758 קראט משמעותי בשל העובדה שהיא מסמלת את החדשנות הטכנולוגית שבאיתור אבני חן, אם פעם אבני חן כאלה לא היו שורדות ולכן גם לא היו מאתרים אותן, היום יש טכנולוגיה עדינה וכך ניתן להגיע אל ממצאים נדירים ולכן יש באיתור היהלום הזה, מעין בשורה על העתיד לבוא והערכה היא כי בקרוב יאתרו אבני חן ייחודיות רבות בשיטת הטכנולוגיה החדשה ששימשה לצורך איתור האבן הזאת.

מאז 2015 שימוש בטכנולוגיה החדשה הובילה לפריצת דרך משמעותית ולאיתור עוד עשרות  יהלומים בגודל 300 קראט ומעלה. אנו ממתינים בקוצר רוח לכך שיתגלו עוד יהלומים עצומים ואיכותיים ואבני חן מסתוריות ונדירות.

הלסדי לה רונה  THE LESEDI LA RONA

במהלך שנת 2015 יהלום עצום נוסף התגלה במכרה Karowe בבוצואנה במשקל 1,109 קראט , היהלום זכה לכינוי Lesedi La Rona, שבתרגום פשוט אומר בעברית "האור שלנו" , יהלום זה אולי לא הכי גדול שאותר במכרה זה, אבל בהחלט האיכותי ביותר , על היהלום שילמו לא פחות, מאשר  53 מיליון דולר כאשר בשנת 2017 יהלומי גראף החליטו לרכוש אותו.

המכון הגמולוגי האמריקאי דירג אותו כבעל הצבע והניקיון הגבוה ביותר, ממנו חתכו 66 יהלומים , אחד  שוקל 302.37 קראט והשברים הרבים שלו נמסרו כתרומה למכון מחקר העוסק   במעטפת כדור הארץ. ה-Lesedi La Rona נחשב לאיכותי ובעל העומק הטוב ביותר בעולם שלא נראה כמותו -האם היהלום האיכותי בעולם, יימכר על ידי הגראף במחיר יקר יותר מ-53 מיליון הדולר? אז על פי הערכות, הוא צפוי להימכר במחיר אסטרונומי של 100 מיליון דולר , אבל נצטרך לחכו ולראות, מי יהיה מוכן להציע בעבורו מחיר שכזה.

יהלום אקסלסיור THE EXCELSIOR DIAMOND

עוד יהלום שאותר במכרה בדרום אפריקה, הפעם במכרה שנקרא Jagersfontein, הוא יהלום אקסלסיור שמשקלו 995 קראט , אלא שהוא אותר עוד בשנת  1893, הידע אז היה כל  מועט, שאף אחד אפילו לא הציע לרכוש אותו. בשל הידע הדל, במקום לשמרו כאחד מהיהלומים הגדולים בעולם ולמכור אותו ברווח אדיר בזכות כך, הם עשו טעות קשה , לקחו את היהלום העצום והנדיר הזה וחתכו אותו להרבה חתיכות קטנות. כיום היהלום הכי גדול שנחתך ממנו שוקל 70 קראט, על אף שהוא רחוק מלהיות באותה קטגוריה עם האחרים, הוא עדיין יקר מאוד ושוויו מוערך מעל 10 מיליון דולר.

הכוכב של סיירה לאון THE STAR OF SIERRA LEONE

היהלום סיירה לאון נקרא כך מכיוון שהוא אותר בשנות השבעים  באותו המקום שעל שמו הוא נקרא SIERRA LEONE ומשקלו כ- 968.90 קראט ,בשנת 1972 לאחר שאותר , הוא נמכר  במחיר לא ידוע, אך ככל הנראה כמה מיליוני דולרים לאמריקאי שהביאו לניו יורק. הוא נחתך  ליהלום במשקל 143.20 קראט ואז נחתך שוב למספר חתיכות של  42 קראט  ועוד כמה עשרות יהלומים קטנים יותר. חלק  מהיהלומים שובצו בתכשיט. הערכה היום שהאבן שווה כ-8 מיליון דולר.

אגדת לסוטו LESOTHO LEGEND

עוד יהלום מהעת האחרונה, גם היהלום הבא אותר במכרה בדרום אפריקה שנקרא Lestseng והוא קיבל את הכינוי "אגדת לסוטו " LESOTHO LEGEND משקלו 910 קראט , המכרה הזה הניב עד היום הכי הרבה יהלומים , הידועים באיכותם, גודלם ונדירותם, חומר הגלם נמכר בינתיים ב-40 מיליון דולר לפני מספר שנים, ב- 2018, אך עדיין לא נחתכו ממנו אבני חן וטרם ידוע בכמה ימכרו.

היהלום הנדיר מקונגו THE INCOMPARABLE DIAMOND

בשנת 1984, התגלה במקרה יהלום עצום במימדיו באקראי על ידי ילדה ששיחקה בשטח מכרה  MIBA ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, הוריה של הילדה מסרו את היהלום לרשויות ונחשף כי מדובר ביהלום בצבע צהוב חום עמוק שמשקלו 890 קראט. קונגו חתכו את חומר הגלם  ליהלום בצורה של טיפה שמשקלה 407.38 קראט והיהלום נקרא The Incomparable. היהלום הוכנס מאוחר יותר, בשנת 2013 לתוך שרשרת 367 , השרשרת רשמה שיא בזכות היהלום והיא כיום  רשומה בספר השיאים של גינס ומפורסמת בזכות היותה השרשרת היוקרתית ביותר בעולם, שעלותה מגיעה לכדי 55 מיליון דולר, על פי הערכות עד שנת 2020 , ערכה כנראה יעלה.

יהלום קונסטלציה THE CONSTELLATION DIAMOND

עוד יהלום שאותר במכרה במכרה Karowe בבוצואנה, בו התגלו מספר יהלומים עצומים, הוא היהלום קונסטלציה שמשקלו הוא 813 קראט , היהלום הזה כל כך מרשים, שב-2015 , הוא נמכר בסכום אסטרונומי של  63 מיליון דולר, זאת בזכות הצבע המיוחד שלו ורמת הבהירות הגבוהה, שכן ביהלומים ככל שהצבע בהיר ושקוף, כך ערכו הכספי עולה,  היהלום כל כך יפה וייחודי , כך שהוא נמכר בסכום גבוה יותר מיהלומים שנחשבים גדולים ממנו.

יהלום כוכב המילניום THE MILLENNIUM STAR DIAMOND

עוד יהלום שאותר בשטחה של  הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו הוא יהלום המילניום סטאר שמשקלו, הוא עצום כ- 777 קראט הוא אותר בשנת 1990.חומר הגלם נחתך ליהלום שנקרא  D Flawless היהלום בעל הצורה האגסית שוקל 203.04 קראט. מאוחר יותר הוא נמכר וב-1999 בטקס חגיגי הוא הוכרז והוצג כחלק כחלק מאוסף היהלומים המפואר והמרשים של של דה בירס מילניום, בכיפת המילניום בלונדון. בשנת  2000 שודדים זממו לגנוב את האוסף אך בזכות עבודה מודיעינית טובה של משטרת לונדון, השודדים נתפסו. שווי אוסף המילניום סטאר מוערך כעת בשווי של  מעל -40 מיליון דולר.

ויי ריבר יהלום WOYIE RIVER DIAMOND

היהלום נהר Woyie שוקל 770 קראט , שמו ניתן לו בשל העובדה שהוא אותר בסמוך לנהר ליד קוידו בסיירה לאון , הוא נמצא כבר בשנת  1945 , באותה עת נחשב ליהלום הגדול ביותר שנמצא בעולם. יהלום הגלם מרובע  ונראה שהוא היה בעבר גדול יותר, אבל נחתך בזמן שנסחף במעלה הנהר. חומר הגלם נרכש על ידי בריטניה כבר בשנת 1949.אך רק בשנת  1953 חתכו אותו ל–30 אבנים, חברה  לונדונית רכשה אותו, היהלום שנקרא וויליאמסון ניתן למלכה אליזבת השנייה והפך לחלק  מהאוסף המפואר שלה , היהלום ידוע בזכות צבעו הורוד.

אבן החן הגדולה ביותר שנחתכה מחומר הגלם במשקל 31.34 קראט ונקרא יהלום הניצחון , שמו ניתן לו בקבות ניצחון בריטניה ויתר בעלות הברית במלחמת העולם השנייה את גרמניה, בנפול המשטר הנאצי, אירוע היסטורי זה התרחש, מספר חודשים לאחר שהיהלום התגלה. יהלום הניצחון נמכר בשנת 2015 בסכום של -4.3 מיליון דולר .

יובל הזהב THE GOLDEN JUBILEE

דרום אפריקה היא בהחלט מקום שהניב גילויים רבים בתחום היהלומים, גם היהלום הבא אותר בדרום אפריקה , חומר הגלם שקל 755.50 קראט, הוא נקרא Golden Jubilee והוא אותר  בשנת 1985. את הגלם חתכו ליהלום מלוטש שמשקלו 545.67 קראט וצבעו כמעט זהוב. מבין כל אבני החן, הוא גם  המלוטש ביותר מבחינת איכות , מבין כל אבני החן הגדולות שאותרו בעולם.  בשנת 1997 הוא הוענק למלך תאילנד. אמנם היהלום המלוטש הגדול ביותר שמור עד היום על ידי משפחת המלוכה של תאילנד , אבל הוא מוערך פחות מאשר היהלום בתכשיטי הכתר הבריטיים, והסיבה לכך היא צבע היהלום, צבעו החום זהוב אינו מוערך  כמו יהלום חסר צבע  ולכן יהלום הקולינאן הראשון עדיין נחשב ליקר ולמפורסם ביותר בעולם, יותר מיהלום מלוטש זה, אף יהלום עדיין לא התעלה עליו.

יהלום יונקר THE JONKER DIAMOND

יהלום יונקר שוקל  726 קראט ונקרא על שם מי שמצא אותו , גם הוא התגלה בדרם אפריקה , במכרה  אלנדספונטיין והוא היה אחד היהלומים הגדולים ביותר שנמצאו, כבר בשנת 1934. חומר הגלם הנדיר הזה נחתך לעשרות  חתיכות קטנות יותר, כולן בגודל שווה של  142.90 קראט .

 יהלום התקווה

ויהלום הופ הוא היהלום הכחול הגדול בעולם, יהלום התקווהבמשקל 45.52 קראט וגם הוא, כמו רבים אחרים לפניו, אותר בדרום אפריקה, הוא נמצא  בשנת 1666.

הגלם ניתן למלך צרפת לואי ה-14, שחתך אותו.  בשנת 1749, המלך לואי ה-15 חתך אותו לצורתו הנוכחית.

במלחמת העולם השנייה, יהלום התקווה נגזל מידי צרפת על ידי הנאצים והוחבא אלא שלמרבה המזל, בעת פשיטה על גרמניה, חיילים אמריקאים אתרו אותו, אלא שבמקום להשיבו לבעלותה של צרפת, היהלום הוחזר לארצות הברית.

יהלום התקווה מוצג כיום בבירה בוושינגטון בתערוכה  מהנחשבות ביותר בעיר.

סיכום

יהלום קולינאן הוא כיום נחשב ליהלום הגדול ביותר. משקלו עולה על  3,106 קראט, היהלום  שאותר במכרה פרמייר בדרום אפריקה נחתך לתשעה יהלומים  ולעוד אבנים קטנות

יהלום Cullinan II, שמשקלו  530.2 קראט.

הוא חלק מתכשיטי הכתר הבריטיים,והוא גם המלוטש ביותר בעולם .היהלום המפורסם הגדול בעולם מצוי כעת בבעלותה של המלכה אליזבת השנייה ז"ל, היהלום בצורה של אגס.

ה-Cullinan מכונה יהלום לבן. יהלומים לבנים מוערכים יותר בזכות הבהירות והניצוץ שלהם ומשמשים לרוב בטבעות אירוסין .

היהלומים הלבנים הם גם היקרים ביותר, אך יש רבים שיעדיפו יהלום כחול, צהוב, ורוד  או אפילו ירוק. ראוי לציין, כי יהלום יכול גם להתקלקל ולשנות את צבעו  במידה והוא נחשף לאור אולטרה סגול. צבעו של היהלום נקבע לראשונה על ידי זיהום במבנה היהלום, ולכן כל יהלום מקבל צבע ייחודי המאפיין אותו.

היהלום המפורסם השני בגודלו הוא יהלום מילניום סטאר, גם הוא יהלום בצורת אגס השוקל 273 קראט.הוא נרכש על ידי דה בירס ולא ידוע מה הסכום שניתן תמורתו.כעת הוא מוצג בגרמניה.

היהלום המפורסם השלישי בגודלו הוא היהלום במשקל 404.2 קראט. היהלום התגלה בשנת 1967 ולוטש לצורתו הנראית כיום בשנת 1983. כיום הוא חלק מאוסף מפואר של אספן המעוניין  להישאר אנונימי ואנחנו בהחלט מבינים את החשש שלו, כשיש לך אוסף יהלומים מהטובים בעולם.

בשנת 1905 התגלה יהלום אקסלסיור, במשקל של 3,106 קראט מרשים, 

שמו שונה ליהלום יובל הזהוב לרגל יובל הזהב של המלך אדוארד השביעי .

הוא נחתך למשקל של  545.67 קראט, יובל הזהב הוא היהלום החתוך הגדול ביותר בעולם.  הוא חלק מהאוסף המלכותי בטירת וינדזור. 

יהלום נהר ה-Woyie, שהתגלה בתוך מעמקי נהר במערב אפריקהשקל 840 קראט , אך נחתך ל-241 קראט .

יהלומים מפורסמים אחרים הם יהלום הופ  במשקל 45.52 קראט, יהלום יורש העצר  במשקל 140 קראט ויהלום אורלוב  במשקל 189 קראט. היהלומים המפורסמים הללו אמנם קטנים מהקולינאן, אפיו במידה משמעותית, אבל הם נחשבים עדיין לגדולים וגם  היפים ביותר בעולם!

היהלומים הגדולים בעולם מצאו את דרכם למפורסמים כמו המלכה אליזבת או  השחקנית אליזבת טיילור, מלך צרפת לואי ה-14,  אף הוא קיבל את יהלום ריג'נט שמשקלו 122 קראט, וגם מארי אנטואנט, בזכתה לקבל את יהלום הופ במשקל  73 קראט.

גם הזמרת המפורסמת ביונסה מחזיקה באוסף יהלומים גדולים.

תוכן עניינים
תוכן עניינים
כתבות לעשויות לענין אותך
שאלות ותשובות

כפי שהיית מצפה, יהלומי מעבדה עולים פחות משמעותית מיהלומים טבעיים. הסיבה לכך היא שאנו תלויים באמא טבע כדי ליצור יהלומים טבעיים, היצע היהלומים הטבעי מוגבל, בשל מיליארדי השנים שלוקח לטבע ליצור יהלום. בעוד שאנו מייצרים את יהלומי המעבדה שלנו. יהלומי מעבדה באיכות גבוהה הם חדשים למדי. לכן, מחירי יהלומי המעבדה השתנו מעט בשנים האחרונות. נכון לעכשיו, בהשוואה בין יהלומי מעבדה לעומת יהלומים טבעיים בגודל, חיתוך, צבע ובהירות דומים, יהלום מעבדה הוא כ-30-50% ממחירו של יהלום טבעי. 

יהלומי מעבדה,  שונים מיהלומים טבעיים בכך שהם נוצרים באופן מלאכותי – מעשה ידי אדם במעבדה, במקום מיוצרים באופן טבעי באדמה, כמו יהלומים רגילים.

בעיקרון, זה ההבדל היחיד. יהלומי מעבדה נראים ומרגישים בדיוק כמו יהלומים טבעיים. הם זמינים בכל מיני צורות וגדלים, ואם תבחנו מקרוב יהלום מעבדה ויהלום טבעי, זה יהיה כמעט בלתי אפשרי להבחין בהבדל. יש להם אפילו מבנים כימיים כמעט זהים.

אין הבדל ניכר בין השניים. אפילו גמולוג מקצועי יזדקק לציוד מיוחד כדי לדעת. בעזרת הגדלה, איש מקצוע יוכל לזהות ניגודים קטנים בתכלילים של יהלומים שגדלו במעבדה לעומת יהלומים שנוצרו באופן טבעי.

אין הבדל במראה בין יהלומי מעבדה באיכות גבוהה לעומת יהלומים טבעיים. גם יהלומים טבעיים וגם יהלומים במעבדה יכולים להיות חסרי צבע או כמעט חסרי צבע. גם יהלומי מעבדה וגם יהלומים טבעיים מגיעים בכל הצורות הסטנדרטיות כמו עגול, אליפסה, אגס, אמרלד ועוד הניצוץ והברק של יהלומי מעבדה ויהלומים טבעיים זהים. אבנים באיכות גבוהה זהות במראה. 

הדרך הטובה ביותר להבחין בהבדל היא לבדוק את ההסמכה של היהלום. תכשיטנים חייבים להצהיר אם יהלום נוצר באופן טבעי או סינתטי, כך שכל עוד אתה קונה בחנות מוכרת, תמיד יהיה לך מידע זה זמין. 

תעודות יהלומים, או דוחות דירוג, מונפקות על ידי מעבדות גמולוגיות מוסמכות, כגון המכון הגמולוגי של אמריקה (GIA) . תעודות היהלומים מכילות מידע וציונים עבור כל אחד ממאפייני היהלומים על בסיס 4Cs – משקל קראט, צבע, ניקיון ואיכות חיתוך. לדירוג הסופי של יהלום יש השפעה גדולה על מחירו.

אם אתם שוקלים לרכוש יהלום, עליכם לקבל ולבדוק את הסמכת המעבדה שלו. דו"ח מעבדה או תעודה אלה יונפקו על ידי גורם מדרג ומתארים אלמנטים שונים של היהלום, כגון צבע , ניקיון , אורך ורוחב. אנשי מקצוע מיומנים מעריכים, בודקים ומודדים את היהלומים באמצעות כלים מקצועיים, כגון מיקרוסקופ.

וודאו שאתם רוכשים יהלום עם תעודה מגורם דירוג בעל מוניטין רב – בדקו את היהלום מקרוב לפני הרכישה.

ישנן שתי שיטות עיקריות לייצור יהלומים שגודלו במעבדה: 

שיטת HPHT היא השיטה המקורית ליצירת  יהלומים שגדלו במעבדה . במהלך HPHT, יהלומים מיוצרים במעבדה על ידי שכפול של תנאי הלחץ הגבוה והטמפרטורה הגבוהה היוצרים יהלומים מתחת לאדמה בכדור הארץ. כדי לגדל יהלום HPHT, מניחים זרע יהלום קטן (יהלום זעיר מאוד) בפחמן, היסוד שממנו עשויים היהלומים. זרע היהלום חשוף לחום ולחץ קיצוניים, ומשכפל את האופן שבו יהלומים גדלים באופן טבעי מתחת לאדמה על ידי כדור הארץ.

כדי לגדל יהלום HPHT, מניחים זרע יהלום קטן (יהלום זעיר מאוד) בפחמן, היסוד שממנו עשויים היהלומים. זרע היהלום חשוף לחום ולחץ קיצוניים, ומשכפל את האופן שבו יהלומים גדלים באופן טבעי מתחת לאדמה על ידי כדור הארץ.

שיטת ה-CVD מחקה את האופן שבו יהלומים נוצרים בענני גז בין-כוכביים. שיטת CVD משתמשת בפחות לחץ משיטת HPHT וכן מכונות קטנות יותר. 

שיטת CVD ממקמת זרע יהלום בתא ואקום. תא זה מתמלא בגזים עשירים בפחמן ומחומם לכמעט 1500 מעלות פרנהייט. הגז הופך לפלסמה מהטמפרטורות הגבוהות ביותר הללו, מה שגורם לשחרור חתיכות פחמן. חתיכות פחמן אלו הופכות לשכבות על זרע היהלום, אשר מגדל את היהלום. 

המבצעים של EcoDiamonds

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו כדי להיות הראשונים שמקבלים עדכונים ומבצעים של עד 50% על כל התכשיטים בחנות האינטרנטית שלנו.

הירשמו עכשיו בטופס כאן למטה ואתם בפנים!

הצטרפות למשפחת
אקו דיימונדס

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו כדי להיות הראשונים שמקבלים עדכונים ומבצעים של עד 50% על כל התכשיטים בחנות האינטרנטית שלנו.

הירשמו עכשיו בטופס כאן ואתם בפנים!